Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

07.12.2020

На денот кога се прославува светата вмч.-чка Екатерина, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во параклисот посветен на нејзиното име.