Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

06.11.2022

Во дваесет и првата недела по Педесетница Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.