Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

23.10.2022

Во неделата на Светите Отци на Седмиот вселенски собор Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.