Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

24.10.2021

Во 18-тата недела по Педесетница, Неговото Блаженство Архиепископот охридски и Митрополит Јован присуствуваше и проповедаше на Литургијата во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.