Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

27.09.2021

На празникот Воздвижение на Чесниот крст, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован присуствуваше на Литургијата и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.