Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

27.09.2021 На празникот Воздвижение на Чесниот крст Архиепископот Јован присуствуваше на Литургијата во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола

26.09.2021 Востоличување на Епископот будимљанско-никшички Методиј

19.09.2021 Ракополагање на Епископот мохачки г. Дамаскин

12.09.2021 Ракополагање на Епископот хвостански г. Јустин

05.09.2021 Востоличен Митрополитот црногорско-приморски г. Јоаникиј