Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

19.08.2022

На празникот Преображение Господово, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст, во Битола.

По Литургијата Архиепископот Јован го благослови принесеното грозје.