Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

02.08.2021

На празникот на светиот пророк Илија, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован присуствуваше на Литургијата и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.