Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

31.07.2022

Во седмата недела по Педесетница, кога Православната Црква го слави споменот на Светите Отци на Шесте Вселенски Собори, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.