Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

07.07.2022

На празникот на Раѓањето на Св. Јован Пророк Претеча и Крстител Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир  Св. Јован Златоуст во Битола.