Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

26.06.2022

Во втората недела по Педесетница, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.

На крајот на Литургијата Архиепископот Јован ги благослови празничното коливо и колач.