Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

11.06.2022

На Задушница, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован присуствуваше на Литургијата во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.

По Литургијата Неговото Блаженство отслужи помен за упокоените.