Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

19.06.2021

На Задушница, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован присуствуваше на Литургијата во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.

По Литургијата служеше помен за упокоените.