Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

10.06.2021

На празникот Вознесение Христово, Неговото Блаженство Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.

На Литургијата пееја завршените ученици од Призренската богословија во Призрен.