Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

06.06.2021

Во Неделата на слепиот Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.