Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

07.05.2023

Во неделата на раслабениот, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.