Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

29.05.2022

Во Неделата на слепиот Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.