Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

16.05.2021

Во неделата посветена на Жените Мироносици, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.