Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

06.05.2021

На денот на споменот на Св. вмч. Георгиј, Неговото Блаженство,  Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.