Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

30.04.2023

Во неделата на Мироносиците, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.