Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

16.04.2023

Неговото Блаженство Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован пасхалната вечерна богослужба ја служеше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст, во Битола.