Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

14.04.2023

На службата на Оплакувањето Христово, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.