Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

22.03.2023

На денот на споменот на светите 40 севастијски маченици, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше Литургија на претходно осветените дарови и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.