Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

15.03.2023

Во средата од третата седмица од Светата Четириесетница, Негово Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше Литургија на Претходноосветени дарови, во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст, во Битола.