Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

09.02.2023

На празникот на преносот на моштите на Свети Јован Златоуст, Неговото Блаженство Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован присуствуваше на Литургијата и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст, во Битола.

На крајот на богослужбата, Неговото Блаженство Архиепископот Јован го благослови празничното коливо.