Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

05.02.2023

Во Неделата на митарот и фарисејот Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован присуствуваше на Литургијата и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.

По Литургијата, Неговото Блаженство Архиепископот Јован началствуваше на годинешниот помен.