Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

16.01.2022

Во неделата пред Богојавление, Неговото Блаженство Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст, во Битола.