Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

26.11.2022 Прослава на именденот на Архиепископот Јован и славата на манастирот „Св. Јован Златоуст“

25.11.2022 Епископот Давид учествуваше во литургиско сослужување во Катерини

22.11.2022 Прославa на храмовата слава на параклисот Свети Нектариј Егински во Скопје

20.11.2022 Хиротонија на Епископот новобрдски г. Иларион

13.11.2022 Хиротонија на архимандритот Алексеј за Епископ хвостански

06.11.2022 Во дваесет и првата недела по Педесетница Архиепископот Јован служеше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола