Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

Билтен на параклисот „Свети Нектариј Егински“, број 3


Протојереј Александар Шмеман Молитвата на св. Ефрем Сирин

Архимандрит Георгиј Капсанис На почетокот на Светата Четириесетница

Протојереј Александар Шмеман Литургија на Претходноосветените Дарови

Од животот на параклисот