Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija


17.11.2010

Неговото Блаженство Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован во доцните вечерни часови на 16-ти Ноември 2010 година, по потерница на бирото на Интерпол од Р. Македонија, беше задржан на граничниот премин Калотина на бугарско-српската граница.

Одредено му е 24 часовно задржување