Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

27.12.2020

Во неделата на Праотците, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.