Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

04.12.2017

На празникот Воведение во храмот на Пресвета Богородица, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.