Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

21.11.2017

По повод празникот на светиот Архангел Михаил и другите бестелесни небесни сили, Неговото Преосвештенство Епископот брегалнички и Местобљуститељ битолски г. Марко, служеше света Литургија во параклисот Свети Николај Мирликијски во Штип.

На Литургијата во схима ја замонаши расофорната монахиња Ирина.