Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

08.11.2017

На денот на споменот на св. вмч. Димитриј, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Свети Јован Златоуст, во Битола.