Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

25.10.2020

Во неделата кога се слават светите отци од Седмиот Вселенски Собор, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.