Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

11.10.2020

Во осумнаесеттата недела по Педесетница Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.