Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

21.10.2018

Во неделата посветена на отците од Седмиот Вселенски Собор, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.