Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

29.10.2017

Во 21-та недела по Педесетница, Неговото блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола