Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

01.10.2017

Во неделата по Воздвижение на чесниот крст, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.