Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

29.10.2017 Во 21-та недела по Педесетница Архиепископот Јован служеше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола

15.10.2017 Во деветнаесеттата недела по Педесетница Архиепископот Јован служеше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола

14.10.2017 Празникот Покров на Пресвета Богородица прославен во полошко-кумановската епархија

08.10.2017 Епископот захумско-херцеговски Григориј во неколкудневна посета на Архиепископијата охридска и Митрополија скопска

01.10.2017 Во неделата по Воздвижение на чесниот крст Архиепископот Јован служеше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола

01.10.2017 Ракополагање на Епископот далматински г. Никодим