Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

29.09.2019

Во 15-тата недела по Педесетница, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован беше присутен и проповедаше  на Литуријата во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.