Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

27.09.2019

На празникот Воздвижение на Чесниот Крст – Крстовден, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.