Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

11.09.2019

На празникот Отсекување на главата на светиот пророк, претеча и крстител Јован, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован присуствуваше на Литургијата проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.