Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

11.09.2018

На денот на споменот на Отсекувањето на главата на Св. Јован Крстител, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.