Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

24.09.2017

Во неделата пред Воздвижение на чесниот крст, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.