Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

27.09.2017 На празникот на Воздвижението на чесниот крст Архиепископот Јован служеше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола

24.09.2017 Во неделата пред Воздвижение на чесниот крст Архиепископот Јован служеше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола

17.09.2017 Востоличување на Епископот зворничко-тузлански г. Фотиј

11.09.2017 На денот на отсекувањето на главата на Св. Јован Претеча и Крстител, Архиепископот Јован служеше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола

10.09.2017 Во четиринаесетта недела по Педесетница Архиепископот Јован служеше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола

10.09.2017 Востоличување на Епископот бихачко-петровачки г. Сергеј

09.09.2017 Празнување на јасновачките маченици

03.09.2017 Востоличување на Митрополитот дабробосански г. Хризостом