Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

04.08.2020

На денот на споменот на Св. мироносица и рамноапостолна Марија Магдалина Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.

Денот на споменот на Св. мироносица и рамноапостолна Марија Магдалина е именден на настојателката на Ставропигијалниот манастир.