Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

02.08.2020

На денот на пророкот Илија, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.