Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

11.08.2019

Во 8-та недела по Педесетница, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.