Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

20.08.2017

Во неделата по Преображение Господово, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, служеше и проповедаше во храмот Рождество на Пресвета Богородица во Мостар. После тоа го посети манастирот Благовештение на Пресвета Богородица во Житомислиќ, и спомен костурницата во Пребиловци.